MOPS w Jeleniej Górze zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do podmiotowej strony: http://www.mops.jelenia-gora.pl/
Data publikacji strony internetowej: 2021-10-29.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-02-06.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2024-03-08.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
część plików nie jest dostępnych cyfrowo Wyłączenia:
mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-04-23.
Dodatkowe informacje oraz spis skrótów klawiaturowych
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Podmiotowa strona została zaprojektowana tak, aby jak największa liczba użytkowników mogła z niej swobodnie korzystać używając różnych systemów operacyjnych i różnych przeglądarek. Dla osób słabowidzących przeznaczona jest wersja tekstowa oraz wersja o zwiększonym kontraście. Możliwa jest też zmiana wielkości czcionki tekstu w opublikowanych artykułach.
Oprócz myszki po witrynie można się poruszać za pomocą klawiatury. Klawisz "TAB" przesunie fokus do każdej z opcji nawigacji lub linków na ekranie. Kombinacja klawiszy Shift+TAB cofnie fokus na poprzedni element nawigacji. Naciskając Enter nastąpi przejście do zaznaczonego odnośnika. Używając strzałek "w dół" i "w górę" można przewijać stronę.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o informację. Osobą odpowiedzialną jest Marek Maras. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 75 75 23 951 . Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Za rozpatrywanie uwag i wniosków dotyczących dostępności cyfrowej MOPS w Jeleniej Górze odpowiada Marek Maras, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.75 75 23 951
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu,, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich.
Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontrolii, dostępności korytarzy, schodów i wind, dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych. Budynki użyteczności publicznej:al. Jana Pawła II nr 7 Budynek jest dostępny dla osób z niepełnosprawnością.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Budynki użyteczności publicznej:al. Jana Pawła II nr 7 Budynek wraz z miejscami parkingowym dla osoby niepełnosprawnej,
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach. Zezwolenie na wejście z psem asystującym (przewodnikiem). W pozostałych przypadkach brak zgody na wprowadzanie psów.
Aplikacje mobilne
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze nie oferuje osobnych aplikacji mobilnych.
Informacja o zakończeniu przyjmowania wniosków o wypłatę bonu energetycznego.
Szczegóły
W dniu 30 września 2024 r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze zakończył przyjmowanie wniosków o wypłatę bonu energetycznego. Nabór wniosków do powyższego Programu rozpoczął się w dniu 01 sierpnia 2024 r. i do końca września br. mieszkańcy Jeleniej Góry złożyli 3 845 wniosków, z których już rozpatrzono 2 215 wniosków.
Wypłata bonu energetycznego jest zadaniem zleconym z zakresu administracji rządowej i finansowana z dotacji celowej budżetu państwa. W związku z powyższym pierwsze wypłaty bonu energetycznego nastąpią niezwłocznie po otrzymaniu środków finansowych i przeznaczonych na ten cel, a wszystkie pozytywnie rozpatrzone wnioski powinny zostać wypłacone do końca grudnia 2024 r. Wypłaty bonu energetycznego będą realizowane według kolejności przyjętych wniosków.
KOMUNIKAT dla mieszkańców Miasta Jelenia Góra
Szczegóły
Osoby/rodziny, których gospodarstwa domowe poniosły szkody w wyniku wystąpienia powodzi, mogą uzyskać:
jednorazowy zasiłek powodziowy w kwocie do 2000 zł wynikający z ustawy z dnia 16 września 2011 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi, w celu zaspokojenia niezbędnej potrzeby bytowej. Wniosek należy złożyć na druku, zgodnym z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 listopada 2011 r. - załącznik nr 1. Zasiłek jest wypłacany w terminie 2 dni od dnia wydania decyzji w sprawie przyznania zasiłku.
UWAGA: zgodnie z powyżej wskazaną ustawą organ wypłacający zasiłek po jego wypłacie dokonuje weryfikacji prawdziwości danych zawartych we wniosku. Jeżeli wnioskodawca, który otrzymał zasiłek, nie poniósł szkody w wyniku powodzi, organ wypłacający wydaje decyzję o jego zwrocie.
pomoc doraźną w wys. do 8000 zł wynikającą z ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej. Wniosek należy złożyć na załączniku nr 2. Pomoc doraźną przyznaje się decyzją administracyjną po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego w miejscu zamieszkania wnioskodawcy.
UWAGA: zgodnie z wytycznymi Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pomoc udzielana jest na wniosek złożony nie później niż w terminie 30 dni od dnia wystąpienia zdarzenia o charakterze klęski żywiołowej.
Wnioski o powyżej wskazaną pomoc przyjmowane są w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze w godz. 8.00-15.00 przez pracowników socjalnych w pok. 216. Należy posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny dokument stwierdzający tożsamość.
Wnioski w postaci elektronicznej musza być opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym albo podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP i doręczone na adres do doręczeń elektronicznych MOPS w Jeleniej Górze.
Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 75-75 239 51, 75-75 24 657, 75-64 78 57875-75 588 01, 75-62 99 165, 75-64 39 100.
Sytuacja jest dynamiczna, oczekujemy na wydanie przez odpowiednie Ministerstwo dokumentacji, która umożliwi uproszczenie obecnie obowiązujących procedur. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.
KOMUNIKAT dla osób z niepełnosprawnością, mieszkańców Miasta Jelenia Góra poszkodowanych w wyniku panujących warunków atmosferycznych
Szczegóły
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze informuje, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Dolnośląski zamierza uruchomić program „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu.”
W celu umożliwienia skutecznej pomocy i wsparcia dla osób z niepełnosprawnością, zamieszkałych na terenie Miasta Jelenia Góra, prosimy o przekazywanie informacji o poniesionych stratach i szkodach drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numer tel. 75-75-588-01 - Dział Rehabilitacji MOPS w Jeleniej Górze. W wiadomości elektronicznej prosimy przekazać również informację dot. danych osobowych osoby/rodziny wymagającej pomocy, adresu zamieszkania oraz danych do kontaktu.
KOMUNIKAT dla mieszkańców Miasta Jelenia Góra związany z usuwaniem skutków powodzi
Szczegóły
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze informuje, iż dla osób poszkodowanych w wyniku powodzi istnieje możliwość nieodpłatnego pobrania środków czystości oraz chemii gospodarczej w godzinach 8:00-15:00 w ośrodkach wsparcia:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej al. Jana Pawła II 7; (PKPS pokój 6)
Dzienny Dom Pomocy Społecznej, ul. Kilińskiego 16;
Dzienny Dom „Senior +”, ul. Wiejska 29.
W celu zapewnienia sprawności w udzielaniu pomocy prosimy, aby do Dziennych Domów w pierwszej kolejności zgłaszały się osoby z okolic ośrodków wsparcia. Informujemy również, że środki czystości oraz chemia gospodarcza będą regularnie dostarczane, a ich zapasy uzupełniane.
Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonu:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej al. Jana Pawła II 7 tel. 75 64 804 20
Dzienny Dom – ul. Kilińskiego 16 tel. 75 75 255 71
Dzienny Dom „Senior +” – ul. Wiejska 29 tel. 75 62 990 99
Strona 1 z 7
INFORMACJE O PLIKACH COOKIE
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.