Strona Główna Dzienny Dom Pomocy Społecznej
PDF Drukuj

Dzienny Dom Pomocy Społecznej

w Jeleniej Górze

ul. Kilińskiego 16

tel. (75) 752 55 71

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

Dom działa od września 1983r. Od 1990r. jest jednostką organizacyjną Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze. Dzienny Dom Pomocy Społecznej jest ośrodkiem wsparcia o charakterze lokalnym finansowanym z budżetu Gminy. Dom czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do godz. 16:00. Uczęszcza do niego 60 osób.
Dom zapewnia dzienną opiekę osobom w wieku emerytalnym, a w szczególności samotnym i o zmniejszonej sprawności psychofizycznej. Ma za zadanie integrować i aktywować starsze osoby w środowisku. Organizuje różne formy wypoczynku i rozrywki oraz zapewnia dwa posiłki: śniadanie i obiad.

 


Ośrodek ma specyficzny charakter. Znajdują się tu sale wypoczynkowe, sala rehabilitacyjna, sala telewizyjna, sale terapii zajęciowej i stołówka. Miłośnicy gier znajdą tu godnych i chętnych do gry przeciwników.

 

 

Formy działalności:

  • gimnastyka dla Seniora,
  • muzykoterapia,
  • terapia manualna,
  • gry towarzyskie,
  • zabawy okolicznościowe,
  • okolicznościowe występy dzieci i młodzieży,
  • wyjścia do instytucji kulturalno-oświatowych na terenie miasta,
  • projekcje filmów na DVD,
  • zajęcia świetlicowe/prasa, telewizja, wspólne rozmowy,
  • prelekcje edukacyjno-informacyjne.

 

 

Procedura przyjęcia do Dz.D.P.S.

 

Do Dz.D.P.S. w Jeleniej Górze przyjmowane są osoby w wieku emerytalnym, posiadające stałe zameldowanie w Jeleniej Górze i posiadające swoje świadczenie emerytalne.
Nie wymagane są skierowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

 

Odpłatność za pobyt w Dziennym Domu Pomocy Społecznej.

 

Nasi pensjonariusze płacą tylko za posiłki /śniadanie i obiad/ Stawka dzienna wynosi 8 zł. i została wyliczona na podstawie dziennych raportów żywieniowych.

 

 

Dodatkowe informacje.

 

Na bazie Domu działa Klub Seniora prowadzony przez pensjonariuszy. Spotkania w Klubie odbywają się we wtorki i czwartki od godz.14:30. Działalność swoją prowadzi także Świetlica Środowiskowa dla dzieci. Do Świetlicy uczęszcza dwanaścioro dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej. Zajęcia w Świetlicy odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 13:00 do godz.17:00.