Projekt socjalny - "Pudełko życia"

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze informuje, że od dnia 15.09.2017 r. do 31.10.2017 r. będzie realizowany projekt socjalny „Pudełko życia”, skierowany do osób starszych, niepełnosprawnych, przewlekle chorych oraz samotnych, które z uwagi na swój stan zdrowia mogą wymagać interwencji służb ratunkowych w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Projekt zakłada umieszczenie wszystkich ważnych informacji o sytuacji zdrowotnej osoby w jednym miejscu. Pudełko może uratować życie każdemu kto w chwili przyjazdu karetki nie jest w stanie samodzielnie podać informacji o swoim stanie zdrowia czy zażywanych lekach.

Bezpłatne „Pudełko życia” zawiera pudełko, kartę informacyjną, dwie naklejki o treści „Pudełko życia” i „Tutaj jest Pudełko życia” oraz instrukcję użytkowania.

Celem projektu jest zapewnienie osobom starszym, niepełnosprawnym, przewlekle   chorym i samotnym wsparcia w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Dostęp do „Pudełek życia” umożliwia szybką reakcję służb medycznych, socjalnych i innych oraz sprawne przeprowadzenie akcji ratunkowej. Osoby posiadające „Pudełko życia” będą mogły poczuć się bezpiecznie w trakcie interwencji powyższych służb.

Dystrybucja „Pudełek życia” odbywać się będzie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze przy al. Jana Pawła II 7. Osoby zainteresowane są proszone o zgłaszanie się do koordynatora projektu w godz. 7.30-10.00 lub 14.00-15.30, pok. nr 215.

Our website is protected by DMC Firewall!